Press

back to the documents list

Документальний кінофільм “ГОЛОДОМОР” буде виготовлений
визначними кінорежисерами Голлівуду

“ГОЛОДОМОР: Геноцид України в роках 1932-33”, це документальний фільм у процесі виготовлення фірмами Tomkiw Entertainment і Moksha Films. Виготовлення цього кінофільму збігається з 75-ою річницею Голодомору, геноциду українського народу в роках 1932-33.

“ГОЛОДОМОР: Геноцид України в роках 1932-33” - це гострий, доступний кінематографічний перегляд дуже тяжкого і жахливого періоду, коли через злочини, вчинені Йосифом Сталіном в Україні, від голоду загинули мільйони людей.

В листопаді 2006-го року кінорежисери Голлівуду директор Боббі Лей та продюсер Марта Томків були запрошені у Лос Анджелес на відправу в пам’яті Голодомору. Лей каже: “Хоча я себе завжди вважав знавцем історії, та оглядав усі кінофільми про першу та другу світову війну i годинами оглядав історичні телевізійні програми, я ніколи не чув про Голодомор ані про жодний геноцид чи голод в Україні. Я був здивований пізніше дізнатися, що ніхто з моїх знайомих про Голодомор не знав.”

В ранніх 1930-их роках Україна була житницею Радянського Союзу. В неї був багатий урожай, але люди вмирали з голоду. Щоб зламати силу волі українських селян та щоби забезпечити колетивізацію усіх українських земель, Йосиф Сталін призначив військо жорстоких, добре-нагодованих активістів комуністичної партії, щоби кофіскували весь зібраний урожай зернових та усі продукти харчування зі сіл. Внаслідок цієї геноцидної постанови до кінця 1933-го року майже 25 процентів українського населення – 7 до 10 мільйон людей, включно з 3-ма мільйонами дітей – загинуло.

Зустрінувшися з таким терором, українці не мали можливості уникнути своєї жахливої долі та не мали змоги розпочати нове життя десь інше. Подорожування українцям було заборонене і вони були змушені залишалися в тюрмах голоду у своїх власних селах.

Це є перший довготривалий документальний кінофільм про цю траґічну історичну подію. “ГОЛОДОМОР: Геносид України в роках 1932-33” розповість історію жорстокого винищення людського життя, сховану від світу вже понад сім десятиліть.

Лей пригадує: “Марта і я займалися дослідженням і не знайшли жодного документального кінофільму на цю тему, за виїмком “Harvest of Despair”, котрий був знятий в 1983-му році і тривав всього 53 хвилини. Довго-тривалий документальний кінофільм мусів бути виготовлений. Я думаю, що ми обидвоє відчували, що настав час дати можливість висловитися усім тим душам, котрі намарно загинули або були замордовані.”

Томків згадує: “Ми відчули почуття обов’язку чи покликання відсунути завісу забуття, котра вже забагато років покриває український народ.”

“Ця історія повинна бути важною нам УСІМ – не лише як історичний факт, але й через те, що такі жорстокі злочини проти українського народу не повинні повторитися,” каже Лей.

Завдяки наполегливості Люби Кеске (пані Кеске є членом комітету Голодомору в Лос Анджелес), як і наполегливості Марти Томків, Лей рішив що “після 75 літ, цю історію треба розповісти.”

Марта Томків є кінорежисером, яка тепер живе в Лос Анджелес. Будучи дитиною українських іміґрантів, вона виростала в Детройті, ходила до українських шкіл (Української Католицької Школи Непорочного Зачаття та Рідної Школи українознавства), була членом української скавтської організації ПЛАСТ та коротко вчилася українських танців. Вона студіювала кіномистецтво у школі School of Visual Arts в Ню Йорку, де вона також працювала при фірмі Rockamerica Video – фірмі, що виготовлює музичні відео, де вона працювала з різними артистами. Вона закінчила студії при Wayne State University, де здобула науковий ступінь у ділянках кінофільмів та телевізії. Вона також жила і працювала в Маямі на телевізійні програмі “World Business Review with Casper Weinberger” та працювала як директор виробництва на фірмі AFI Filmworks та як продюсер реклам на авта.

Марта була продюсер виробництво декількох самостійних кінофільмів, останнім часом документальний фільм під заголовком HIGH TECH SOUL про історію і розвиток техно музики в Детройті. Вона також працює місцевим директором спеціальних і телевізійних програм, та прикладалася до всіляких фільмових проєктів, включно з наступними: JOHN HANCOCK, де в головних ролях виступали Вил Смит і Шарліз Тгерон, GET SMART, де в головній ролі виступав Стів Каррелл, TRANSFORMERS (за працю її групи місцеположення над цим фільмом Марта одержала престижну винагороду “COLA” (California On-Location Awards), GHOST WHISPERER, WEST WING, RED EYE, MILLION DOLLAR BABY, S.W.A.T., KILL BILL, 8 MILE та багато інших.

Боббі Лей працював режисером постановником фільму THE GIFT… AT RISK, де в головних ролях виступали Винс Вауґн і Ранді Травис. Цей фільм дебютував на кінофестивалі в Монако. У фірмі Visualiner Entertainment, Боббі працює продюсером фільму бойовика STRIPPED DOWN, де в головній ролі виступає Іан Зієринґ (“Beverly Hills 90210” і “Dancing with the Stars”). Цей фільм, котрий виграв три нагороди підчас кінофестивалю Сілвер Лейк (включно з нагородою за видатні успіхи в ділянці продукції), продано вісьмом европейським ринкам, включно з CIS (Commonwealth of Independent States) та Україною, і очікує демонстрації в кінотеатрах Америки в 2008-му році. Недавно Боббі фінансував виробництво фільму THE GUITAR PLAYER’S GIRLFRIEND, котрий виграв конкурс Режисерських Кінозаписів Лос Анджелес (спонсорований фірмами KODAK i PANAVISION). Разом з Filmmakers Alliance Лей фінансував виробництво фільму PLUS or MINUS: A Few Things I Thought I Should Consider, під директорством Аманди Свиков. Лей також був режисером дитячого фільму IT’S ALL AN ILLUSION, частиною проєкту Христофора Копполи Access Hollywood. Цей фільм, котрий здобув третє місце в катеґорії найкращого фільму, тепер об’їзджає усі кінофестивалі. Лей теж прикладався до наступних фільмів: INFIDELITY, CHILDLIKE VIOLENCE, BURNING MAN, BROKEN, та BUTTERFLY SKY.

Боббі був продюсер виробництво трьох телевізійних програм “MTV Video Awards” – дві в Ню Йорку та одну в Дубліні. Впродовж чотирьох років він теж працював продюсером VISIONFEST/The Vision Awards for Filmmakers Alliance and Directors Guild of America. До списку почесних нагороджених Vision Awards зараховуються наступні кінорежисери: Майк Фіґґіс, Террі Ґілліам, Вім Вендерс, Аллісон Андерс, Александер Пейн, Давід О’Расселл, Вернер Герзоґ, Майкел і Марк Поліш, та Лавра Дерн.

Недавно до проекту долучився Тарас Гунчак, професор світової слави, знавець, історик, і дослідник кінофільму. Професор Гунчак спеціаліст по темах України, Росії, Польщі та національних меншостей України. В 1960-му році, Віденський Університет вручув йому докторант. Від того часу, професор Гунчак написав і редаґував двадцять-сім книжок на теми українських, російських, та єврейсько- українських стосунків, включно з 63-ма статтями та уступами. В листопаді 1993-го року, в Гаазі в Королівстві Нідерлани, він служив дорадником для Верховного Комісар’я CSCE (Конференції Безпеки і Співпраці в Европі) Національних Меншостей і Запобіжної Дипломатії. Професор Гунчак також здобув чисельні винагороди в Америці та в Україні за його академічні досягнення, як і за його внески до створення цивільного суспільства в Україні.

Зараз Томків і Лей зробили п’ятихвилинний анонс про цей кінофільм і намагаються знайти фінансування цього документального фільму. Лей каже: “Я щиро відчуваю, що про цю тему треба більше говорити і її потрібно занести на головну кінематографічну арену. Немає більш ефективного способу ввійти у всі доми і серця ніж через кінофільми.”

Щоб оглянути анонс цього кінофільму чи щоби долучитися до фінансування цього кінофільму, просимо заглянути на веб-сторінку www.HolodomorTheMovie.com.

Допоможіть світові нарешті пізнати про голодомор в Україні – “Найбільший обман. Найкраще збережену таємницю.”

"Історія не знає іншого злочину такого характеру і такої важливості."

Info@HolodomorTheMovie.com

Holodomor the Movie LLC, 8306 Wilshire Boulevard
Suite #947, Beverly Hills,
CA 90211, USA